Chicago s Hossom a Handzusom je na pokraji vypadnutia

24.05.2013 Celý región

New York 24. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu nevyužili v noci na piatok prvú možnosť na postup do finále Východnej konferencie, keď v štvrtom zápase prehrali s NY Rangers na jeho ľade 3:4 po predĺžení. V sérii tak vedú už len 3:1. Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade takmer 32 minút, počas ktorých sa prezentoval dvoma strelami a jednou "mínuskou".

Na pokraji vyradenia sú Marián Hossa a Michal Handzuš s Chicagom. V štvrtom zápase 2. kola play off Západnej konferencie prehrali v Detroite 0:2 a v sérii ťahajú za kratší koniec už 1:3. Hossa sa počas takmer 19 minút na ľade prezentoval jednou strelou, Handzuš odohral 15:32 minút a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami.

V rovnakej konferencii zvíťazili už v piatom zápase Los Angeles doma nad San Jose 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 3:2 na zápasy.

2. kolo play off NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
New York Rangers - Boston 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0) - stav série: 1:3
Góly: 29. Hagelin (Brassard, Hamrlík), 42. Stepan, 50. B. Boyle (Stepan, Brassard), 68. Kreider (Rick Nash, R. McDonagh) - 25. Horton (Krejčí, Marchand), 28. Krug (Seguin, Horton), 49. Seguin (D. Hamilton, CHÁRA)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Los Angeles - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série: 3:2
Góly: 39. Kopitar (Justin Williams, Clifford), 41.Voynov (T. Lewis), 60. J. Carter (M. Richards)

Detroit - Chicago 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série: 3:1

Góly: 31. Kindl (Colaiacovo, Franzén), 60. Cleary (Filppula)